Olemme päivittäneet tietosuojaselosteemme Lisätietoja

x

YHTEYSTIEDOT

Yhteystiedot

Alla olevasta taulukosta voit hakea kiinteistö- ja maakaupan henkilöstömme yhteystiedot aakkosjärjestyksessä. Vaihtoehtoisesti voit hakea yhteystietoja vastuualueen, toimipaikan tai henkilön nimen perusteella.

Koko Metsähallituksen henkilöstön yhteystiedot löydät Metsähallituksen yhteystiedoista.

 

Myyntineuvottelijat kartalla:

Tonttien myynti | Metsätilakauppa | Rakennusten myynti

Finne Perttu
Maankäyttöpäällikkö, Vantaa
Metsätilat, Johto
040 508 8991
perttu.finne@metsa.fi
Hallenberg Tuomas
Johtaja, Vantaa
Johto
040 528 6069
tuomas.hallenberg@metsa.fi
Hallikainen Tuomo
Myyntineuvottelija, Kuopio
Rakennukset
040 575 1498
tuomo.hallikainen@metsa.fi
Huttunen Juha P.
Maankäyttöasiantuntija, Kuopio
Metsätilat
040 719 9663
juha.huttunen@metsa.fi
Hämäläinen Tanja
Kaavoitusinsinööri, Rovaniemi
Tontit, Yritys- ja sijoituskohteet
040 186 9339
tanja.hamalainen@metsa.fi
Kandelin Tauno
Kiinteistökauppapäällikkö, Kuopio
Johto
040 532 5552
tauno.kandelin@metsa.fi
Karhapää Timo
Kehittämisen asiantuntija, Vantaa
Yritys- ja sijoituskohteet
040 758 8882
timo.karhapaa@metsa.fi
Kaurala Hanna
Viestintäpäällikkö, Vantaa
Markkinointi ja viestintä
040 350 4947
hanna.kaurala@metsa.fi
Kelahaara Reijo
Rakennuttaja-asiantuntija, Kuopio
Tontit
0400 396 188
reijo.kelahaara@metsa.fi
Kokkoniemi Tuomo
Maankäyttöasiantuntija, Ivalo
Rakennukset
0400 205 974
tuomo.kokkoniemi@metsa.fi
Lankinen Marja
Myyntineuvottelija, Kuopio
Tontit
040 486 3185
marja.lankinen@metsa.fi
Mähönen Jarkko
Kaavoitusinsinööri, Kuopio
Tontit
040 540 6266
jarkko.mahonen@metsa.fi
Männistö Kari
Myyntipäällikkö, Rovaniemi
Tontit
0400 180 063
kari.mannisto@metsa.fi
Nurmela Juho
Kaavoitusinsinööri, Rovaniemi
Tontit, Yritys- ja sijoituskohteet
040 487 3732
juho.nurmela@metsa.fi
Ojala Tapio
Myyntineuvottelija (Pohjois-Kainuu, Koillismaa, Simo, Posio), Oulu
Tontit
0400386476
tapio.ojala@metsa.fi
Ollila Heikki
Maankäyttöasiantuntija, Haapajärvi
Metsätilat
0400 185 127
heikki.ollila@metsa.fi
Orre Timo
Maankäyttöesimies, Kajaani
Metsätilat
0400 454 190
timo.orre@metsa.fi
Pekkinen Paula
Myyntineuvottelija, Rovaniemi
Tontit
040 6309119
paula.pekkinen@metsa.fi
Pirttilä Lea
Maankäyttöasiantuntija (Kemijärvi, Pelkosenniemi, Savukoski, Salla, Posion pohjoisosat), Rovaniemi
Metsätilat
040 557 9760
lea.pirttila@metsa.fi
Puurunen Tarja
Myyntineuvottelija (Pohjois-Pohjanmaan rannikkoalue, Etelä-Kainuu, Keski-Pohjanmaa), Oulu
Tontit
0400 322 060
tarja.puurunen@metsa.fi
Siira Jorma
Maankäyttöasiantuntija, Oulu
Metsätilat
040 560 0983
jorma.siira@metsa.fi
Silomäki Pasi
Maankäyttöasiantuntija, Parkano
Metsätilat
0400 132 137
pasi.silomaki@metsa.fi
Tikkanen Veijo
Maankäyttöasiantuntija, Mikkeli
Metsätilat
0400 172 275
veijo.tikkanen@metsa.fi
Timonen-Nissi Risto
Myyntineuvottelija, Rovaniemi
Rakennukset
0400 178 731
risto.timonen-nissi@metsa.fi
Tuominen Sini
Myyntineuvottelija, Hämeenlinna
Tontit
0400 967 609
sini.tuominen@metsa.fi
Uusitalo Veijo
Maankäyttöasiantuntija (Kittilä, Kolari, Muonio, Pello, Sodankylä), Rovaniemi
Metsätilat
0400 209 922
veijo.uusitalo@metsa.fi
Vaara Marja
Myyntineuvottelija, Rovaniemi
Tontit
0400 713 770
marja.vaara@metsa.fi
Vaarala Ritva
Myynnin ja markkinoinnin asiantuntija, Rovaniemi
Markkinointi ja viestintä
040 526 7370
ritva.vaarala@metsa.fi
Viisanen Jani
Kaavoitusinsinööri, Jyväskylä
Tontit
040 357 7209
jani.viisanen@metsa.fi